Αρχική » 2023

Αρχείο έτους 2023

Ξεκινήστε εδώ

TO ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAZAAR ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ!!!

Επίσκεψη του Ειδικού Δημοτικού Νέας Προποντίδας στο σχολείο μας!!

Ευχαριστούμε το ειδικό Δημοτικό σχολείο Νέας Προποντίδας για την επίσκεψη στο σχολείο μας!

Οι μαθητές γνωρίστηκαν και αντάλλαξαν χριστουγεννιάτικα χειροποίητα στολίδια και ευχές!

10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Σήμερα, Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023, γιορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και η Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023. Στον εορτασμό έδωσαν δυναμικό παρόν σχεδόν όλοι οι μαθητές του Ενεεγυλ Νέας Προποντίδας. Οι μαθητές μας, συμμετείχαν σε διάφορες αθλητικές δραστηριότητες,  με σκοπό να αναδείξουν τη θεμελιώδη σημασία του αθλητισμού για την υγεία, την ευημερία και την ευεξία του ανθρώπου. Οι αθλητικές δράσεις διεξήχθησαν στο Δημοτικό Γήπεδο Πορταριάς Χαλκιδικής, καθ΄ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Ευχαριστούμε θερμά την γυμνάστριά μας Ζησοπούλου Θ. καθώς και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για την πολύτιμη βοήθειά τους.

Αγιασμός στο ΕΝ.Ε Ε ΓΥ.Λ. Νέας Προποντίδας 11-09-2023

Τη Δευτέρα 11/09/2023, πραγματοποιήθηκε στο  ΕΝ.Ε Ε ΓΥ.Λ. Νέας Προποντίδας Χαλκιδικής,  η τελετή του αγιασμού για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2023-2024.
Το σχολείο μας, γέμισε από μαθητές και μαθήτριες μαζί με τους γονείς και τους κηδεμόνες τους. Τους υποδέχτηκαν ο Διευθυντής του σχολείου μας, κος Παναγιώτου  Χρήστος,  μαζί με τους εκπαιδευτικούς και ΕΕΠ του σχολείου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρέλαβαν τα καινούρια τους βιβλία, γνώρισαν τους συμμάθητές τους και ετοιμάστηκαν για το πρώτο κουδούνι.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους και όλες!

Ο διευθυντής και το προσωπικό
του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Νέας Προποντίδας Χαλκιδικής