Αρχική » 2023 » Οκτώβριος

Αρχείο μηνός Οκτώβριος 2023

Ξεκινήστε εδώ

10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Σήμερα, Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023, γιορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και η Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023. Στον εορτασμό έδωσαν δυναμικό παρόν σχεδόν όλοι οι μαθητές του Ενεεγυλ Νέας Προποντίδας. Οι μαθητές μας, συμμετείχαν σε διάφορες αθλητικές δραστηριότητες,  με σκοπό να αναδείξουν τη θεμελιώδη σημασία του αθλητισμού για την υγεία, την ευημερία και την ευεξία του ανθρώπου. Οι αθλητικές δράσεις διεξήχθησαν στο Δημοτικό Γήπεδο Πορταριάς Χαλκιδικής, καθ΄ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Ευχαριστούμε θερμά την γυμνάστριά μας Ζησοπούλου Θ. καθώς και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για την πολύτιμη βοήθειά τους.